6 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Gwatemala w połowie Czerwca 2014
Wspólnie ze znajomym wybieramy się Iberią przez Berlin i Madryt do Gwatemali. Wyruszamy 15.06 z Berlina, stopover w Madrycie i przylot do Gwatemali 16.06. Tak oto zaplanowaliśmy naszą podróż: - 16.06 z lotniska wybieramy się shuttle bus do Antigua Guatemala, gdzie spędzamy 2 noce (do 18.06). Oprócz miasta zwiedzamy okolice Panajachel/Santiago Atitlan - 18.06 rano mamy shuttle bus z Antigua do Cobán Guatemala gdzie spędzamy jedną noc. - Następnego dnia 19.06 wcześnie rano mamy shuttle bus do Flores gdzie spędzamy 2 noce (do 21.06) i zwiedzamy ruiny świątynne Majów w Tikal. - Następnie, 21.06 wyruszamy wcześnie rano busem do Belize, skąd mamy water taxi na wysepkę Caye Caulker, gdzie spędzamy 4 noce (do 25.06) na błogim nic nie robieniu i opalaniu się. - Następnie, 25.06 wybieramy się na półwysep graniczący z Meksykiem do miasteczka San Pedro gdzie spędzamy 3 noce (do 28.06). Możliwość jednodniówki do Meksyku. - 28.06 Wracamy do Belize City przez water taxi i busem z powrotem do Flores w Gwatemali. Tam spędzamy jedną noc i następnego dnia (29.06)wyruszamy busem do San Salvador. - W San Salvador spędzamy 3 noce i wracamy busem do Guatemala City (02.07) gdzie spędzamy jedną noc i następnego dnia (03.07) wylatujemy z powrotem do Madrytu. Jeżeli czyjeś plany pokrywają się z naszymi i ma ochotę się dołączyć, pozwiedzać wspólnie albo po prostu się poznać. Zapraszamy! Daniel i Dejan
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Cześć, Macie może jakieś

Cześć,
Macie może jakieś doświadczenia z pogodą w tym okresie w Gwatemali i Belize? Zastanawia mnie na ile wiarygodne są te uśrednione wysokie opady w czerwcu i cy to nie zepsuje mi wyprawy.

Pozdrawiam Rad

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Cześć, To będzie nasz

Cześć,
To będzie nasz pierwszy wyjazd w tamte rejony. Generalnie ogladałem opady z Czerwca z 3ech ostatnich lat i wyglądają całkiem podobnie> 2 dni pogodne, 1 dzień deszczowy i tak na zmianę. Tak jak Polskie lato tylko troche bardziej gorąco, więc tym bym się nie martwił za bardzo. Rozmawiałem z ludźmi z Gwatemali i potwierdzili to samo. Generalnie to jest okres letni, w obszarze subtropikalnym więc charakteryzuje się tym, że są gwałtowne wieczorne burze które szybko ustępuja. jest dość gorąco (poza obszarami górskimi) Ponoć w Belize i na wyżynie Caban nie odróżnia się pory suchej od deszczowej wiec tam ponoć pogoda jest całkiem niezła cały czaa. Na to liczymy! :-)

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Cześć, No właśnie tak samo

Cześć,

No właśnie tak samo sobie myślę jak Wy :-) Lecimy w podobnym okresie tylko, że ja chcę głównie zjechać Gwatemalę i Belize i tam oprócz byczenia zamierzam ponurkować na rafie. Jakby mi się udało to może jeszcze fragment Jukatanu chciałbym zaliczyć. W sumie mamy wylot 01.07 z Gwatemali także teraz jestem na etapie przygotowywania trasy i miejsc, które chcemy odwiedzić. Na pewno wymienione przez Was klasyki również i na pewno chciałbym jak najszybciej po przylocie uciec z Gwatemala City.

Pozdrawiam Rad

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
hej :) My natomiast z

hej :)
My natomiast z dziewczyną ruszamy 1 czerwca. Myśleliśmy żeby skupić się wyłącznie na Gwatemali tylko, że nie jesteśmy pewni jak to u nich z karaibskim wybrzeżem. Znaleźliście może na necie jakieś ciekawe informacje odnośnie tych shuttle busów czy też "chicken busów"? Jakieś orientacyjne rozkłady, ceny, cokolwiek?
My trochę się zastanawiamy czy nie było by dobrze wypożyczyć auta żeby zaoszczędzić na czasie i zobaczyć jak najwięcej. Tylko to niesie ze sobą koszty.
Ile czasu potrzeba żeby dostać się z Flores na wybrzeże Belize, w miejsce gdzie można by zanurkować na ładnej kolorowej rafie?

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Jeszcze chętnie spytam czy

Jeszcze chętnie spytam czy może ktoś z Was jest z Trójmiasta albo Poznania? Fajnie by się było spotkać i omówić plany podróży i to co wiemy o miejcu.
Pozdrawiam
Jasiu

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.