4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Wiza na rok przed planowanym wylotem?
Witam. Zamierzam wylecieć do Stanów na wizie turystycznej we wrześniu 2018 bądź 2019 roku. Jako, że można trafić na fajne oferty na dłuższy czas przed terminem wylotu stąd moje pytaie- czy można np starać się już o wizę, umówić się na wizytę z konsulem i ją otrzymać, a wylecieć dopiero za jakiś czas? Czy jest możliwe wykonanie wizy "na zapas"? Czy jest może tak, że jest określony czas po otrzymaniu wizy na wylot?
Obrazek użytkownika retro1199
Offline
Ostatnio był(a): 3 h 10 min temu
Dołączył: wtorek, Marzec 25, 2014 - 08:10
We wniosku wizowym musisz

We wniosku wizowym musisz podać termin planowanej podróży, miasta jakie odwiedzisz (nie trzeba się konieczenie tego trzymać), dokładny numer lotu do i z USA i dokładny adres pierwszego noclegu w USA.

Obrazek użytkownika kriss
Offline
Ostatnio był(a): 7 mies 2 tyg temu
Dołączył: czwartek, Maj 30, 2013 - 12:50
Z mojego doświadczenia: nie

Z mojego doświadczenia: nie musisz mieć biletu lotniuczego, ani żadnych rezerwacji. Wystarczy że podasz konkretnie jaki masz plan wyjazdu i miejsca gdzie chcesz się zatrzymać w USA. O takie dane nietrudno i pewnie jakiś plan masz. 

Tu chodzi o to aby przekonać urzędnika że jedziesz turystycznie. To czy polecisz w tym czy kolejnym wrześniu już później jak otzrymasz wizę nie ma znaczenia. 

Wiza turystyczna (promesa wizowa) wydawana jest na 10 lat w Konsulacie. Wizę właściwą (pieczątkę w paszporcie) otrzymasz po przylocie do Stanów (ja dostalem standardowo na 6 miesięcy). Jak powrócisz na czas przy kolejnym wjeździe otrzymasz kolejną wizę i tak przez cały czas w okresie ważności promesy wizowej.   

Odpowiadając na Twoje pytanie - możesz spokojnie starać się o wizę (powołując się np. na swój wrześniowy plan wyjazdu) i potem jak otrzymasz wizę (promesę wizową) czekać na okazję cenową i lecieć kiedy chcesz. Powodzenia.  

 

Obrazek użytkownika admin
Offline
Ostatnio był(a): 9 h 21 min temu
Dołączył: czwartek, Wrzesień 18, 2014 - 13:29
test

test

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.