4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika rubasznymike
Offline
Ostatnio był(a): 3 lata 10 mies temu
Dołączył: czwartek, Listopad 5, 2015 - 13:55
Przesiadki + podróż do Kanady
<p>Witam wszystkich forumowiczów. We wrześniu, wraz z żoną, planujemy polecieć do Kanady, by odwiedzić rodzinę. Przeglądając stronę Government of Canada natrafiłem na zapis: As of March 15, 2016, visa-exempt foreign nationals are expected to have an Electronic Travel Authorization (eTA) to fly to or transit through Canada. Exceptions include U.S. citizens, and travellers with a valid Canadian visa. Canadian citizens, including dual citizens, and Canadian permanent residents are not eligible to apply for an eTA.</p><p>Sprawdziłem więc, czy muszę aplikować o wydanie eTA. Poinformowano mnie, iż You need an eTA to visit or transit through Canada by airale również:If you travel by land or sea, you do not need an eTA. However, you must always travel with acceptable travel documents and identification. Dlatego sam już nie wiem, czy muszę aplikować, czy nie. Czy ktoś miał już do czynienia z podobnym problemem?</p><p>Natrafiłem ostatnio na kilka ciekawych ofert połączeń, jednak wszystkie loty są z przesiadkami. Muszę wyznać, iż nigdy nie musiałem korzystać z przesiadek, dlatego nie wiem, jak wygląda cała procedura. Rozumiem, że musimy odebrać nasze bagaże i udać się na odprawę do kolejnego samolotu? Wszystkie interesujące mnie połączenia mają ok 1 godziny na przesiadkę. Czy sądzicie, że jest to wystarczający czas?</p><p>Jednocześnie, korzystając z okzacji. Chciałbym dowiedzieć się, w jaki sposób wy podróżowaliście do Kanady? O czym należy pamiętać, na co zwrócić uwagę? Za wszystkie porady będę bardzo wdzięczny.</p>
Obrazek użytkownika slimak
Offline
Ostatnio był(a): 2 lata 11 mies temu
Dołączył: środa, Maj 20, 2015 - 02:54
Z kanadyjską eTA to

Z kanadyjską eTA to rzeczywiście niespodzianka, ostatnimi laty można było latać tam bezwizowo (w przypadku posiadania paszportu biometrycznego).

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.aspObywatele polscy, którzy są zwolnieni z posiadania wizy podlegają obowiązkowi wystąpienia o eTA. Powyżej podaję stronę, z której wypełniasz wniosek, płacisz 7 CAD kartą bankową i po 3o minutach spływa na adres elektroniczny informacja, czy eTA przyznana, czy nie. Możesz płacić kartą i za swój wniosek i za wniosek małżonki.

Odnośnie przesiadek, to temat był wałkowany wielokrotnie - jeśli posiadasz jeden bilet na całą trasę wystawiony przez jedno źródło, to nadajesz bagaż w punkcie wylotowym, a odbierasz w punkcie docelowym. Jedna godzina na przesiadkę to dla bagażowych na niektórych lotniskach może być mało, z praktyki wiem, bo już kilkakrotnie bagaż dolatywał w parę dni po mnie. Jeśli natomiast bilet jest składany, to za każdym razem odbierasz i ponownie nadajesz, ale jedna godzina to na większośći lotnisk za mało, bo samo przejście kontroli bezpieczeństwa wydłuża się z roku na rok. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika slimak
Offline
Ostatnio był(a): 2 lata 11 mies temu
Dołączył: środa, Maj 20, 2015 - 02:54
"Obywatele" się przykleili

"Obywatele" się przykleili niechcący, oczywiście nie wchodzą w skład adresu strony

Metros (anonim)
Obrazek użytkownika Metros
Jeśli lecisz z Europy do np.

Jeśli lecisz z Europy do np. Toronto czy Montrealu i tam się przesiadasz na samolot lecący w Kanadzie. To na lotnisku wlotowym przechodzisz kontrolę paszportową, a nastepnie po odebraniu bagażu celną i nadajesz go na swój lot wewnątrz strefy tranzytowej. O ile nie zdążysz w godzinę co jest możliwe to powinni Cię przesadzić na kolejny samolot do miejsca docelowego.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.